Otevřít menu
Fabio ochutnejte region
prodej olejů

prodejny výrobků vašeho kraje

Facebook farmářská prodejna

PERNÍK

Firma Perník byla založena v roce 1999 jako místo pro prezentaci výrobků mateřské společnosti J4, která je výrobcem průběžných pásových pecí. Předpokladem pro vznik bylo samozřejmě know-how vedoucích pracovníků J4, kteří působili na poli pekařských technologií více než 25 let před vznikem naší společnosti. Proto některé naše výrobky jsou vyráběny podle staré původní receptury.

Původně naše firma sídlila v Předměřicích nad Labem a jejím sortimentem byly především piškoty a polomáčené sušenky dle původních receptur. Obdobně, jak to bývá u podobných projektů, začala naše firma pod schopným vedením vzkvétat a přesáhla rozměr ukázkového projektu a přešla v životaschopnou firmu. Proto jsme v roce 2007 začali stavět první výrobní halu v Těchlovicích u Hradce Králové na místě původního kravína, obklopeni místními sady. O rok později jsme již vyráběli na nové lince č.1. Přesun do nového prostředí měl pozitivní vliv jednak na kapacitu výroby a také na vývoj nových produktů. Postupem času jsme přidali do sortimentu žloutkové a kakaové věnečky, arašídová kolečka, či sušenky se skořicí a kakaem. Všechny naše výrobky měli spotřebitelé možnost zakoupit pod privátní značkou v obchodních řetězcích. 

Nová kapitola naší společnosti se začala psát v roce 2011, kdy náš vlastní vývoj receptur vstoupil na neprobádané pole bez lepku. Naše prvotiny nejprve kopírovaly původní sortiment v podobě piškotů bez lepku, nebo polomáčených sušenek bez lepku. S postupem času jsme vyvinuli receptury bez lepku prakticky ke všem našim standardním produktům. Postupný vývoj naší firmy vyústil v roce 2013 k rozhodnutí spustit vlastní e-shop a začít propagovat vlastní značku našich produktů Těchlovický bezlepek a Tradiční české sušenky

V rámci naší snahy neustrnout na jednom místě, se snažíme naši činnost stále posouvat vpřed. Proto jsme se rozhodli v roce 2014 postavit druhou budovu v Těchlovicích, vedle naší původní budovy. Modernizace, která skončila na konci roku 2015, nám přinesla větší skladovací kapacity a kompletní bezlepkový provoz, který je certifikovaný i s laboratoří na kontrolu našich produktů co do obsahu lepku i kvality. 

Nové certifikované prostory nám umožnily vstoupit na pole pečiva bez lepku jako je chléb bez lepku ve čtyřech různých variantách (tmavý, světlý, kmínový, rustikální). Neustrnuli jsme ani ve vývoji sušenek bez lepku a klasických produktů. 

Rok 2016 přinesl novinku Minicookies s kokosem bez lepku, minipiškotí svačinku a kakaovou piškotí svačinku a kakaové piškoty.

Rok 2017 přinesl hned několik nových produktů bez lepku a bez palmového oleje, např.: Ovesné sušenky s kanadskou brusinkou bez lepku, či sušenky jáhlovo-pohankové bez lepku. Novinkou roku 2018 je postupné sjednocování našich produktových značek pod jedno společné logo a značku Královská Chuť Perník Těchlovice. Další významnou událostí je i získání certifikátu kvality pro náš tmavý chléb bez lepku. Naším cílem je spokojený zákazník, který svým rozhodnutím podpoří rozvoj ryze české firmy, produkující české výrobky.

 

KONTAKT:

Perník s.r.o.

Těchlovice 130
503 27, Lhota pod Libčany
www.pernik-sro.cz
info@pernik-sro.cz
Tel.: +420 727 802 437

přehled dodavatelů