Otevřít menu
Fabio ochutnejte region
prodej olejů

prodejny výrobků vašeho kraje

Facebook farmářská prodejna

MLÉKÁRNA KOPECKÝ

Mlékárna KopeckýFirma Mlékárna Kopecký je malá rodinná firma, která byla založena v roce 1999. Na podzim roku 2008 úspěšně prošla veterinárním auditem a byla schválena potravinářským provozem splňujícím požadavky EU.

V současné době zde pracuje sedm zaměstnanců. Výrobky jsou expedovány pod hlavičkou Salix. Toto logo mají i produkty starší sesterské firmy Tavírna sýrů Salix s.r.o., jejímiž majiteli jsou další rodinní příslušníci. Obě provozovny sídlí na témže pozemku v Chotusicích u Čáslavi.

Naše společnost Vám nabízí sýry camembertského typu - sýru ušlechtilého s pikantní příchutí po žampionech.

Naší specialitou jsou:

  • Dvouplísňový sýr, kdy sýr camembertského typu je doplněn roquefortovým aromatem a lehce nahořklou chutí modrozelené plísně; spojení těchto dvou ušlechtilých plísní v jednom sýru je technologickým tajemstvím firmy.
  • Sýr s bílou plísní Speciál, obdoba francouzského brie, kdy sýr je koláčovitého tvaru o průměru přibližně 20 cm, ale výšce pouze 1cm; tato malá výška sýru se odráží v jeho výraznější chuti.
  • Sýr Popelák, kdy sýr camembertského typu zraje pod popelem, který doplňuje houbovou chuť po ušlechtilé bílé plísni jemným aromatem a současně dodává sýru i jedinečný vzhled.
  • Plísňové kozí sýry z plného kozího mléka bez přídavku mléka kravského.

přehled dodavatelů