Otevřít menu
Fabio ochutnejte region
prodej olejů

prodejny výrobků vašeho kraje

Facebook farmářská prodejna

ESSA

Essa sirup pressoSpolečnost ESSA byla založena v roce 1990 jako obchodní firma, jejíž hlavní obchodní komoditou byly potraviny. Od začátku zaměřila svůj hlavní zájem na konzervované ovoce, zeleninu a ryby.

V průběhu dalších let společnost výrazným způsobem rozvíjela svou hlavní obchodní činnost v oblasti konzervovaných potravin, a tak dnes firma dováží tyto výrobky z cca 17 států světa jak pod vlastní značkou ESSA, tak pod privátními značkami svých významných dodavatelů.

Růst firmy s sebou zákonitě přinesl zvýšené požadavky na zázemí pro její činnost - sídlo společnosti a její expediční sklad v Českých Budějovicích byl postupně posílen pobočkou v Dolním Újezdě u Litomyšle. Rozvíjela se také vlastní doprava a to jak pro distribuci zboží na tuzemském trhu, tak pro dovozy v rámci Evropy. Dnes má společnost svou vlastní dopravní divizi ESSA-TRANS, která operuje v rámci ČR i Evropy s téměř 30 nákladními vozy.

V roce 2000 byla založena dceřiná firma ESSA-PACK, která vyrábí balené potraviny - rýži, luštěniny, suché plody a koření. Ta byla později začleněna fůzí do NOVA, a.s. Zatím posledním přírůstkem do skupiny ESSA byla v roce 2004 akvizice konzervárny NOVA a.s., která se zabývá výrobou sterilované zeleniny a ovocných kompotů ve skle, džemů, povidel, sirupů, hořčice, kečupů a preso čajů.

V současné době skupina ESSA rozvíjí obchodní aktivity nejen v rámci ČR, kde je dodavatelem nejdůležitějších potravinářských řetězců a soukromých velkoobchodů, pekáren, lahůdkářských výrob, ale též v zahraničí. Výrobky pod značkou ESSA lze proto najít též na Slovensku, Slovinsku, Polsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku.

Cílem naší společnosti je poskytovat zákazníkům stále lepší a kvalitnější služby.

přehled dodavatelů